28 listopada 2023, godz. 17.00 Wystawa powarsztatowe i wernisaż prac Romana Wrześkiewicza

„Uczeń i mistrz” to tytuł wystawy powarsztatowej oraz wernisażu prac Romana Wrześkiewicza, którą będzie można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 28 listopada br. Oprócz prac artysty na wernisażu zaprezentowane zostaną także obrazy namalowane przez uczestników Warzsztatów organizowanych przez MOK w terminie 13-23 listopada br.

Artysta – Roman Wrześkiewicz – pochodzi z Polski, mieszka w Ozorkowie niedaleko Łodzi. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi oraz w WSHE na kierunku projektowania graficznego w Łodzi. Jego ulubioną techniką malarską jest suchy pastel. Na warsztatach plastycznych z dziećmi i dorosłymi artysta skupi się na formalnych cechach obrazu i tkance malarskiej. Jego celem jest podniesienie świadomości konstruowania obrazu, sprawdzanie właściwości różnych mediów malarskich (farb) oraz pokazanie nowych możliwości używania farb.

Roman Wrześkiewicz o abstrakcji opowiada w następujący sposób:

„Budowanie struktury obrazu przedstawiającego i abstrakcyjnego bazuje na podobnych zasadach. Dzięki malarstwu abstrakcyjnemu dużo łatwiej jest te zasady przedstawić i przekazać. Usunięcie roli przedstawiającej zmusza twórcę do podejmowania decyzji związanych z kompozycją dzieła. W malarstwie abstrakcyjnym w sposób szczególny jesteśmy uwrażliwieni na wartości czysto plastyczne dzieła”.