Wernisaż wystawy fotografii „Ozorków i okolice”

We wtorek, 9 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż wystawy fotografii Damiana Redlickiego.

Wystawa

Na wystawie , którą oglądać można do 5 czerwca br., zaprezentowanych zostało 30 fotosów, na których uwiecznione zostały kadry z Ozorkowa i jego okolic. Wśród niezwykle barwnych i malowniczych zdjęć zobaczyć można Zalew Miejski, Pałac Schlosserów , tramwaj 46, Plac Jana Pawła II, a także wiele innych urokliwych zakątków. Niektóre stanowiły niezwykłą zagadkę do uczestników wernisażu. Wystawa wzbogacona została akcentem muzycznym przygotowanym przez pianistę – Marcina Sówkę.

 Jak powiedział sam autor, „fotografując Ozorków i jego okolice, starał się uchwycić miejsca bardziej i mniej oczywiste dla mieszkańców, pokazać Miasto z tej strony,
z której do tej pory nie było jeszcze ukazane
„. 

Pan Damian Redlicki, to fotograf-amator, który ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Między innymi jego prace były prezentowane w Filharmonii Łódzkiej oraz w Manufakturze podczas wystawy „Wehikuł czasu”, a także reprezentowały Województwo Łódzkie na targach Turystyki. Zdjęcia jego autorstwa opublikowane zostały także w czasopiśmie Łódzkie.pl.  Od sześciu lat Pan Damian wydaję także kalendarz ,,Ozorków i Okolice”.