7. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

W październiku, po raz siódmy, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie zaprasza mieszkańców Ozorkowa i okolic do udziału Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagoszczą kameraliści z Łodzi, Krakowa i Warszawy, zaś koncerty odbędą się w trzy kolejne niedziele, w kościele p.w. św. Józefa w Ozorkowie (Plac Jana Pawła II 5). Będzie pięknie i różnorodnie.

Tegoroczny Festiwal rozpoczniemy 2 października o godz. 18.30,  mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych.  Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Podczas kolejnego koncertu,  9 października godz. 18.30, usłyszymy Kraków Cello Club – kwartet wiolonczelowy, który tworzą muzycy będący laureatami konkursów polskich i zagranicznych, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki filmowej i popularyzacji muzyki klasycznej, a  wystąpi w składzie: Marta Domagała – Mazur, Alicja Gach, Piotr Gach oraz Daria Wicher.

Koncertu finałowego wysłuchamy 16 października, a stanie się to za sprawą Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zespół jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej. Od 2014 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym jest dr hab. Michał Sławecki, prof. ucz., który z chórem związany jest od 2001 r., najpierw jako chórzysta, a następnie jako dyrygent. Podczas tego koncertu zwrócimy się w stronę przepięknej muzyki klasycznej.

Program Festiwalu został tak pomyślany, by każdy z melomanów mógł znaleźć coś dla siebie, a to za sprawą dyrektora artystycznego – Marcina Sówki. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.