10 marca 2020, godz. 18.00 Recital Hanny Śleszyńskiej

Hanna Śleszyńska, to aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jest obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno – kabaretowe.

W Ozorkowie występuje z recitalem, o charakterze kameralnym obejmującym piosenki musicalowe, covery przebojów polskich i światowych. Towarzyszyć jej będą: Wojciech Zieliński – instrumenty klawiszowe, Wojciech Kaleta – instrumenty klawiszowe, Piotr Kończal – perkusja, Michał Kwapisz – gitara basowa

Informujemy, że wszystkie bilety na Recital Hanny Śleszyńskiej zostały sprzedane.

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, we wtorek 10 marca 2020 roku, godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w przedsprzedaży od 24 lutego br. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numer (42) 710 31 18 lub 19.

Hanna Śleszyńska jest laureatką I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 1991 oraz Nagrody „Prometeusz 2001” za osiągnięcia w sztuce estradowej. Wielokrotnie nagradzana jako Najlepsza Aktorka Komediowa na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, w Lubomierzu, w Katowicach na „Katowickim Karnawale Komedii” za monodram „Kobieta Pierwotna”, w Tarnowie na XIII Ogólnopolskim festiwalu Komedii Talia – nagroda za rolę w spektaklu „Pomalu, a jeszcze raz!” i w Polkowicach – XII Polkowickie Dni Teatru – nagroda w kategorii „najlepsza aktorka” za niezwykle ciepły, zabawny i prawdziwy obraz współczesnej kobiety w monodramie „Kobieta pierwotna”.

Na scenie zadebiutowała w „Niebie zawiedzionych” Bertolta Brechta na deskach Teatru Ateneum. Występowała na scenach najważniejszych teatrów warszawskich: Komedia (1982–1990, 2002, 2006), Nowym (1990–1994), Rampa (1995–1997), Dramatycznym (1996–1998). Obecnie  aktorkę możemy zobaczyć  na deskach Teatru 6 piętroTeatru CapitolTeatru KamienicaTeatru Studio Buffo,  Teatru Syrena. Od 15 lat wraz z Piotrem Gąsowskim, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwartet” której koncert to swoista podróż muzyczna przez przeboje lat 70/80/90 …”z przymrużeniem oka”;…, z dużym ładunkiem humoru i dowcipu. Przez długie lata była gwiazdą „Kabaretu Olgi Lipińskiej” emitowanego na antenie TVP, była filarem bardzo popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego „Gala Piosenki Biesiadnej” występy dla Polonii w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii.Zagrała w wielu filmach fabularnych m.in: „Lęk przestrzeni”, „Nic śmiesznego”, „Awantura o Basię”, „Kawalerskie życie na obczyźnie”, „Punkty za pochodzenie”, „Zamiana”, „Belcanto”, „Magiczne drzewo”.…oraz w serialach telewizyjnych: „Ja Wam pokażę”, „Boża Podszewka”, „Rodzina zastępcza”, „Szpital na peryferiach”, „Daleko od noszy”. Aktualnie gra w serialu TVP – „Blondynka” i TVP 2 – „O mnie się nie martw”.Jest jedną z bohaterek książki „Odnaleźć dobro” Marzanny Graff, w której w formie pamiętników opowiada o swoim spotkaniu z dobrem.

Żródło: https://www.sleszynska.pl/biografia/