20 października 2019, godz. 18.30 PSALMY

Zapraszamy na koncert finałowy 4. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej “DIALOGI“, który odbędzie się w niedzielę, 20 października br., o godz. 18.30 w Kościele św. Józefa w Ozorkowie.

Podczas koncertu usłyszymy autorskie utwory Małgorzaty Hutek w aranżacjach jazzowych, inspirowane starotestamentalną Księgą Psalmów. Artystce będą towarzyszyć: Dominik Wania – fortepian, Paweł Wszołek – kontrabas oraz Szymon Madej – perkusja.

Małgorzata Hutek – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Łodzi. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, potem uczęszczała do klasy saksofonu w szkole muzycznej I i II stopnia. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak. W 2013 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa. W trakcie studiów rozpoczęła współpracę z muzykami: Nikolą Kołodziejczykiem, Grzegorzem Masłowskim oraz Michałem Kapczukiem, z którymi w 2014 roku nagrała swoją debiutancką płytę „Grouned in love”. Na płycie znalazły się autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek. W roku 2012 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Dla Młodych Kreatywnych” w kategorii Młody Twórca. W 2013 roku otrzymała nagrodę Prezydenta m. Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana Grand Prix Melomani. W 2014 roku nagrała dla TVP Łódź autorski koncert „Życie jest chwilą”. Jej koncerty można było usłyszeć m.in. na festiwalu Miastograf 2009 w zabytkowym obiekcie EC1 w Łodzi, Geyer Music Factory 2011. Koncertowała również w roku 2011 w Filharmonii Łódzkiej z okazji Inauguracji Nowego Roku Kulturalnego Województwa Łódzkiego. Koncertowała na Jazz Jamboree 2013 w Warszawie, w projekcie United States of Beta. Uczestniczyła w wielu muzycznych projektach m. in. w Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, gdzie współpracowała z Krzysztofem Herdzinem oraz koncercie ku pamięci Bogusława Meca „Na pozór” realizowanym przez TVP.  W 2016 roku wystąpiła na Jubileuszowym Koncercie w Teatrze Wielkim w Łodzi z okazji 85-lecia Radia Łódź i TVP Łódź. W roku akademickim 2016/2017 podjęła studia na Wydziale Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2017 roku została zaproszona przez czeską kompozytorkę Stepankę Balcarovą do zaśpiewania i nagrania 9 kompozycji do wierszy Juliana Tuwima. Life and Happiness of Julian Tuwim to polsko-czeski projekt, do którego Stepanka Balcarova zaprosiła wybitnych muzyków.  W październiku

2017 roku odbyła się premiera płyty w Pradze. Na płycie zagrali Nikola Kolodziejczyk na fortepianie, Jaromir Honzak na kontrabasie, Grzegorz Masłowski na perkusji, Marcel Barta na saksofonach, Robert Fischmann na fletach oraz sama kompozytorka na trąbce.

Źródło: https://www.facebook.com/pg/gosiahutek/about/?ref=page_internal