„Rytmika dla smyka” – zajęcia umuzykalniające dla 3-5 latków

Rytmika dla smyka, to zajęcia umuzykalniające dla maluchów prowadzone z towarzyszeniem pianina, wspomagane instrumentami perkusyjnymi. Warsztaty odbywają się z wykorzystaniem metody kształcenia muzycznego niemieckiego kompozytora Carla Orffa. Metoda ta łączy mowę, śpiew, taniec i grę na prostych instrumentach. Na zajęciach dzieci osłuchują się z bogactwem motywów melodycznych oraz rytmicznych. W atmosferze zabawy poznają muzykę, jej cechy, instrumenty, utwory. W programie zajęć jest także czas na swobodną zabawę muzyczną i naturalną ekspresję twórczą.

Prosimy o strój wygodny, umożliwiający swobodne, czasem intensywne poruszanie się, siadanie lub leżenie na podłodze, a także prosimy o zmianę obuwia na „miękkie” lub na skarpetki.

Zajęcia poprowadzi Marta Bołdowska, która z zawodu i zamiłowania jest muzykiem z przygotowaniem pedagogicznym zdobytym na Uniwersytecie Łódzkim i w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu rytmiki i muzykoterapii. Prowadzi zajęcia umuzykalniające w młodszych i starszych grupach wiekowych. Jest człowiekiem o wielkim sercu, które wypełnia pasja do pracy z dziećmi oraz miłość do muzyki.