Zaczarowana scena w Miejskim Ośrodku Kultury

Anna Szoszkiewicz w roli AlicjiW środę , 12 marca br. , na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, w spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” wystąpił zespół teatralna z Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Aktorami stali się mieszkańcy Gminy Parzęczew, między innymi Wójt Ryszard Nowakowski oraz dyrektor FIT Renata Nolbrzak. Spektakl wyreżyserował Sylwia Maszewska.

Na scenie zobaczyliśmy wspaniały zespół aktorski , który prowadził widzów przez kolejne przygody przekazując widzom płynący z nich morał. Żywo reagująca publiczność , gromkimi brawami nagradzała poszczególnych wykonawców . Na szczególna uwagę zasłużyły partie solowe odtwórczyni tytułowej roli granej przez ozorkowiankę Annę Szoszkiewicz.

Alicja w Krainie Czarów to utwór angielskiego wykładowcy matematyki Charlesa Lutwidge’a Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll) opublikowany 4 lipca 1865.

Książka zachowuje absurdalną logikę snu, jest wypełniona satyrycznymi aluzjami do przyjaciół i wrogów autora, parodiami szkolnych wierszyków, których uczyły się w XIX wieku brytyjskie dzieci, zawiera także odniesienia lingwistyczne i matematyczne.

Maciej Słomczyński w przedmowie do swojego tłumaczenia  Alicji pisze , że „jest to zapewne jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_w_Krainie_Czar%C3%B3w