Konkurs kolęd i koncert laureatów w Ozorkowie

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie był po raz dziesiąty organizatorem Konkursu kolęd i pastorałek “Bóg się rodzi”. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 80 wykonawców, którzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych. Wykonawcy, soliści i zespoły, prezentowali jeden utwór, którego wykonanie oceniało jury w składzie: Marek Zytek – przewodniczący, Marta Bołdowska, Aleksandra Sochacka, Marcin Sówka. W tegorocznym konkursie gościliśmy reprezentantów Łodzi, Pabianic, Zduńskiej Woli, Poddębic, Aleksandrowa Łódzkiego, Jeżowa, Kutna, Piątku, Witoni , Topoli Królewskiej i Ozorkowa. 

Wyniki Konkursu kolęd i pastorałek – POBIERZ

Tradycją tego konkursu jest uroczysty koncert galowy, który odbywa się w Kościele św. Józefa w Ozorkowie. Biorą w nim udział laureaci konkursu oraz zaproszeni artyści. W tym roku, obok Laureatów wystąpił Chór “Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. Dopisała także publiczność, która gromkimi owacjami nagradzała prezentującą zwycięskie wykonania młodzież.

To jeden z najpiękniejszych koncertów, bo zarówno tematyka utworów jak i młodzi wykonawcy, sprawiają,że duch świąt Bożego Narodzenia pozostaje z nami na dłużej.