OZODANCE 2016

W VIII edycji Ozorkowskich Konfrontacji Tanecznych na scenie zatańczyło blisko pięciuset tancerzy, którzy wykonali ponad 40 choreografii. W tegorocznych zmaganiach wzięli udział tancerze z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Konstantynowa Łódzkiego, Góry Kalwarii, Strykowa, Głowna, Wrocławia, Kutna oraz Sochaczewa.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Małgorzata Włoczkowska – przewodnicząca, Aleksandra Kozańska-Jóźwiak, Katarzyna Matusiak, Radosław Klimecki.

Cały konkurs to barwne widowisko taneczne, na które złożyły się różne gatunki i style tańca nowoczesnego i współczesnego. Najmłodsi uczestnicy wystąpili w kategorii 7-11 lat i reprezentowali najliczniejszą grupę tancerzy. Pozostali uczestnicy prezentowali się w kategoriach 12-15 lat oraz 16+. Impreza odbyła się na hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Ozorkowie. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, zaś patronat nad impreza objął Burmistrz Miasta Ozorkowa. Nie zabrakło też wspaniałych sponsorów, dzięki którym konkurs może się rozwijać i przyciąga co rok nowe zespoły i formacje taneczne.

Sponsorami tegorocznej edycji byli:

Bank Spółdzielczy w Ozorkowie, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o, Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie

 Zdjęcia: Grzegorz Skonieczko