Podwieczorek z MONIKĄ KUSZYŃSKĄ

We środę, 9 marca br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie zainaugurowany został nowy cykl imprez artystycznych pod nazwą “Podwieczorek z …”. Gościem wieczoru była Monika Kuszyńska , zaś spotkanie poprowadził Leszek Bonar.

Artystka opowiadała o początkach swojej kariery i fascynacji muzyką, współpracy z zespołem Varius Manx, a także tragicznym w skutkach wypadku,  jakiemu uległa w roku 2006. Ważną częścią spotkania była opowieść o zmaganiach z jego konsekwencjami  oraz początkach “drugiego życia”, które rozpoczęła jako osoba niepełnosprawna.  “Drugie życie” to również tytuł książki jej autorstwa , która właśnie ukazała się w księgarniach.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o udziale w konkursie Eurowizja, a w szczególności o kulisach tego wydarzenia artystycznego, podczas którego w roku 2015, Monika Kuszyńska reprezentowała nasz kraj. Spotkaniu towarzyszyły także piosenki. Publiczność wysłuchała między innymi takich utworów jak “Ocaleni”, “Zostań chwilo”, “Obudź się i żyj ” czy “Maj”. Artystce towarzyszył jej mąż, saksofonista Kuba Raczyński.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, a także bezpośrednio porozmawiać z artystka, która obdarzała wszystkich ciepłym uśmiechem. To wrażliwa , piękna i silna kobieta. Dzieląc się swoją historią daje nadzieję innym. Tak odczytuje swoją misję.