Podwieczorek z Jackiem Wójcickim

„Podwieczorek z …” to cykl spotkań z popularnymi gwiazdami polskiej estrady, które realizowane są przez redaktora Leszka Bonara – dziennikarza i prezentera muzycznego Telewizji Łódź.

Jacek Wójcicki w Ozorkowie

Właśnie w ramach tego cyklu spotkań z artystami zawitał do Ozorkowa Jacek Wójcicki – nieprawdopodobnie uzdolniony, cieszący się sympatią publiczności, piosenkarz, aktor z Krakowa. Początki jego kariery związane są z Piwnicą pod Baranami, choć związki artysty z muzyką rozpoczęły się znacznie wcześniej, kiedy jako chłopiec podróżował po świecie z chórem Filharmonii Krakowskiej.

Publiczność mogła go zobaczyć w licznych produkcjach filmowych i teatralnych. Na szklanym ekranie pojawił się między innymi jako główny bohater filmu „Ostatni dzwonek”. Zagrał także rolę Henryka Rosnera w produkcji Spielberga „Lista Schindlera”. Nieco młodsza publiczność świetnie pamięta go z programu muzycznego dla dzieci gdzie był uwielbianym Panem Tenorkiem.

Obdarzony wspaniałym głosem i zdolnościami aktorskimi, bawił ozorkowską publiczność piosenkami między innymi ze wspaniałego, dla kultury polskiej, okresu dwudziestolecia międzywojennego. „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Już taki jestem zimny drań” to tylko dwie z zaprezentowanych podczas tego wieczoru piosenek. Artysta opowiadał przy tym o swoim życiu, początkach kariery, nie zabrakło wielu humorystycznych anegdot zza scenicznych kulis.

Jednym słowem była to wspaniała uczta artystyczna.