Konkurs kolęd i pastorałek rozstrzygnięty

Ze względu na sytuację pandemiczną tegoroczna edycja Konkursu kolęd i pastorałek przybrała formę zdalną.  Chętni do udziału w konkursie nadsyłali swoje zgłoszenia do 19 stycznia br. Okazało się, że organizowany od wielu lat Konkurs również i w tej nietypowej formie cieszył się zainteresowaniem młodych artystów.

Do rywalizacji zgłosiło się ponad 80 solistów, którzy prezentowali swoje umiejętności w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. W konkursie uczestniczyli reprezentanci Nowego Targu, Zduńskiej Woli, Ryczowa, Sochaczewa, Łodzi, Koła, Lublina, Głowna, Miastka, Zgierza, Szczecina, Kłodawy, Brzozowa, Nowego Sącza, Padwi Narodowej, Głogowa, Rogowa, Krakowa, Poraża, Łukowa, Nowogrodźca, Zakroczymia, Ełku, Drawska Pomorskiego, Bielsko-Białej, Skierniewic, Kielc, Białegostoku, Wartkowic, Kraśnika, Wysokiego Mazowieckiego, Sułkowic, Kędzierzyna-Koźle, Gieczna, Katowic, Daszyna oraz Ozorkowa.

Jury w składzie: przewodnicząca komisji Anna Szoszkiewicz, Marcin Sówka- członek komisji, Małgorzata Eljasik – członek komisji, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji podczas obrad w dniu 20 stycznia 2021 roku, przyznało nagrody i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą. Można je także odbierać osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie w piątek 30 stycznia br. w godz. 10.00 – 16.00 oraz w innych wcześniej telefonicznie ustalonych terminach.

Konkurs po raz kolejny pokazała piękno i bogactwo tradycyjnych oraz współczesnych kolęd i pastorałek. Stał się również alternatywą dla młodych artystów do rozwijania i promowania swoich talentów w trudnym czasie pandemii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom. Szczególne gratulacje składamy zwycięzcom i wyróżnionym , a wszystkim życzymy zapału i wytrwałości na niełatwej drodze rozwijania pasji i talentów.

Zapraszamy do oglądania filmowego skrót z prezentacji laureatów.

Mamy nadzieję , że niebawem będziemy mieli okazję gościć Was na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie.