Konkurs taneczny “OZODANCE 2017” za nami …

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie po raz dziewiąty był organizatorem Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych – OZODANCE 2017. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa – Jacek Socha, który dokonał uroczystego otwarcie konkursu. Uczestnicy, a było ich blisko 700 , prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: Małgorzata  Włoczkowska – przewodnicząca, Katarzyna Matusiak, Anita Janus oraz Radosław Klimecki, obejrzało 64 prezentacje  taneczne i choć zadanie do łatwych nie należało, wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Wyniki IX Konfrontacji Tanecznych Ozodance 2017 – pobierz

Młodzież prezentowała układy taneczne zarówno bazujące na technikach tańca nowoczesnego jaki  i współczesnego. Warto zaznaczyć, że w Ozorkowie gościliśmy zespoły taneczne z  Piotrkowa Trybunalskiego, Brynicy, Zgierza, Łodzi, Pabianic, Warszawy, Strykowa, Dmosina, Grodziska Mazowieckiego, Zadzimia, Głowna, Łańcuta, Poddębic, Kutna, Łasku, Konstantynowa Łódzkiego, Włocławka. Zwycięskie zespoły otrzymały statuetki i dyplomy oraz nagrody finansowe. Jury przyznało także nagrody specjalne za najlepszą choreografię, osobowość sceniczną i Grand Prix.

Jak każdy konkurs , tak i ten budzi wiele emocji wśród uczestników. Rywalizacja, wzajemny doping oraz fascynacja tańcem, to wspólne wartości , którym hołdują zarówno uczestnicy jak i organizatorzy konkursu. W przyszłym roku jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu. Już dziś zaczynamy pracować nad jej organizacją. Pozostaje nam tylko podziękować za przybycie, wspaniałą atmosferę i cenne doświadczenia. Do zobaczenia w Ozorkowie.

 Podziękowania dla sponsorów:

Gmina Miasto Ozorków, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie, Spółdzielnia Rolnicza „Samopomc Chłopska” w Ozorkowie

Organizatorzy dziękują także: Miejskiej Przychodni Zdrowia w Ozorkowie, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Ozorkowie, Centrum Sportu i Rekreacji “Wodnik”, Polskiemu Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę oraz Firmie Gunners Security za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia.

Zdjęcia: Izabela Dobrynin

#ozodance2017